Nauka kodowania poprzez otwarte kursy online (Massive Open Online Courses)

Nauka kodowania przez długi czas była postrzegana jako dziwne hobby dla maniaków, którzy lubili majstrować przy swoich komputerach. Ale czasy się zmieniły i to już nie jest ten przypadek. To, co kiedyś zaczęło się jako hobby, stało się krytyczną umiejętnością w niektórych z najlepiej płatnych zawodów. Nauka kodowania może prowadzić kogoś do doskonałych wyborów kariery, takich jak tworzenie stron internetowych i oprogramowania, administratorów baz danych i innych.

Ale aby stać się profesjonalistą, trzeba spędzić dużo czasu najpierw nauczyć się kodować. Na szczęście istnieje wiele zasobów online, aby nauczyć się języka programowania, a Massive Open Online Courses (MOOCS) są prawdopodobnie najlepszą opcją.

Znaczenie kodowania

W obecnej erze cyfrowej, kodowanie jest wszędzie wokół nas. Od korzystania z aplikacji w naszych smartfonach lub zamawiania lunchu z naszych laptopów, wszystko dzieje się z pomocą kodowania. Z tego powodu zapotrzebowanie na umiejętności kodowania jest wysokie, a posiadanie dobrej wiedzy programistycznej niemal gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia i dobre wynagrodzenie.

Nauka kodowania: Złe i dobre wiadomości

Jednak nauka kodowania jest wymagająca i z pewnością nie dla każdego. Jeśli jesteś przyszłym programistą, musisz spędzić niezliczone godziny przed ekranem, nieustannie pisząc i przepisując linie kodu. Powinieneś to robić tak długo, aż poprawisz swój kod lub zapoznasz się z językiem programowania, którego próbujesz się nauczyć. Ktoś musi włożyć ogromny wysiłek, aby nauczyć się języka programowania i być na tyle pewnym siebie, aby używać go w środowisku zawodowym. Ale ci, którzy robią to z powodzeniem, niebo jest limitem i ma wiele korzyści do czerpania.

Na szczęście jest też dobra wiadomość dla tych, którzy myślą, że mają to, czego potrzeba, aby nauczyć się kodować. Nawet jeśli jest to znaczący impuls do kodowania, nie jest konieczne posiadanie dyplomu uniwersyteckiego w dziedzinie informatyki lub innego równoważnego poświadczającego Twoją wiedzę. A nawet jeśli to zrobisz, nie oznacza to, że posiadasz wymagane umiejętności, aby rozpocząć pracę jako programista. Dlatego też, jeśli jesteś zainteresowany nauką kodowania, nie musisz poświęcać lat i pieniędzy na zdobycie dyplomu uczelni wyższej. Wielu programistów to samouki lub osoby, które nie ukończyły studiów, a mimo to odnoszą sukcesy.

Jak MOOCs wchodzą do gry

Ponieważ zostanie programistą nie wymaga podążania tradycyjną ścieżką formalnej edukacji (chodzenia do college'u), MOOCs odgrywają znaczącą rolę w nauczaniu ludzi jak kodować. Istnieje wiele platform online, do których ludzie początkujący w kodowaniu mogą się zapisać i rozpocząć naukę kodowania.

Nikt nie może zaprzeczyć, że MOOCs są świetne do nauki, nie tylko o kodowaniu, ale w ogóle. Dodatkowo, ich jakość jest również doskonała, ponieważ większość z nich jest produkowana przez renomowane uniwersytety i organizacje lub przez uznanych profesorów lub profesjonalistów.

W konkretnym przypadku programowania, ponieważ jest to coś, co trzeba spędzić dużo czasu na własną rękę i ponieważ stopień jest opcjonalny, MOOCs są doskonałym źródłem do nauki kodowania ze względu na ich zalety.

• Elastyczność
  • Wygoda
  • Mieszane uczenie się
  • Powtarzalność
  • Kursy prowadzone przez najlepszych profesorów lub profesjonalistów

Zapoznaj się z projektem europejskim m-Game

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości (iED) bierze udział w projekcie m-Game, finansowanym w ramach programu Erasmus+. Projekt ten ma na celu wzmocnienie umiejętności młodzieży w zakresie tworzenia gier mobilnych poprzez stworzenie MOOC, z którego będą mogli się uczyć.

Ponieważ MOOCs są skutecznym medium do wzmocnienia umiejętności uczniów, partnerzy projektu mają nadzieję pomóc młodym ludziom nauczyć się kodować i dążyć do zostania twórcami gier, ponieważ istnieją znaczne możliwości zatrudnienia w tym sektorze.