Dostarczanie najlepszych praktyk w edukacji dorosłych E-Book

Celem edukacji dorosłych jest wyposażenie ich w umiejętności, kompetencje i wiedzę, aby mogli dostosować się do powstającej rzeczywistości w Europie. Na przykład, pomimo korzyści płynących z digitalizacji, przejście to jest również wyzwaniem.

W tym kontekście europejski projekt Upgrade E-adults ma na celu wzmocnienie pracy edukatorów nad umiejętnościami cyfrowymi. W tym celu konsorcjum stworzyło e-book jako fundament najlepszych praktyk dla edukatorów z 7 różnych krajów partnerskich, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Czech, Łotwy i Szwecji.

Najlepsze praktyki dla edukacji dorosłych - e-book

Upgrade E-Adults to projekt Erasmus+, który koncentruje się na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w UE. W szczególności inicjatywa skupia się na trenerach i umiejętnościach cyfrowych związanych z sieciami społecznościowymi. Celem jest zebranie dobrych praktyk i opracowanie struktury szkoleniowej skierowanej do edukatorów i trenerów.

W szczególności, projekt jest skierowany do:

• Różnych specjalistów w dziedzinie edukacji dorosłych.
  • Innych podmiotów związanych z edukacją dorosłych.

W tym kontekście konsorcjum wyprodukowało pierwszy produkt intelektualny, którym jest zbiór dobrych praktyk dla edukacji dorosłych, który będzie stanowił bazę do szkolenia trenerów. E-book skierowany jest do edukatorów i trenerów, a jego tematyka dotyczy technologii informacyjno-komunikacyjnych i umiejętności cyfrowych w sposób zrównoważony.

Wpływ

Zasadniczo, wyjście z najlepszych praktyk dla edukacji dorosłych, wraz z ogólnym projektem Upgrade E-adults, ma na celu rozwiązanie przypadków wykluczenia dorosłych. W szczególności, edukacja dorosłych może mieć wpływ na jednostki, aby były elastyczne w pracy i miały lepszą jakość życia.

Dowiedz się więcej o projekcie Upgrade E-Adults i pobierz e-book z jego oficjalnej strony.