Fundusze europejskie

Przedsiębiorczość i migracja

W niejednym przypadku migranci spotykają się z dyskryminacją, gdy próbują wejść na rynek pracy. Bardzo powszechnym zjawiskiem jest brak zaufania do migrantów. Ludzie zwykle nie ufają temu, czego nie znają, a w obszarze europejskim bardzo częstym zjawiskiem jest spotykanie się z dyskryminacją jako migrant.

Jednak rynek pracy jest rzeczywiście świetnym sposobem na zabezpieczenie integracji migrantów. Dlatego właśnie nauczanie migrantów przedsiębiorczości może być rozwiązaniem, którego szukają. Przedsiębiorczość umożliwia ludziom budowanie własnych pomysłów i stara się zapewnić, że będą mogli rozpocząć budowanie własnej kariery i spełnić swoje marzenia.

W przypadku migrantów, przedsiębiorczość jest również bardzo skutecznym sposobem pomocy w budowaniu nowego życia w nowym kraju. Integracja społeczna jest całkowicie związana z rynkiem pracy, a migranci mogą mieć z niej duży pożytek. Poprzez swój udział w rynku pracy oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, wnoszą oni wartość dodaną do społeczeństw przyjmujących i społeczności, w których działają. Z tych powodów i w celu zwiększenia tej wartości, projekt YOU-ME ma na celu zapewnienie informacji, szkoleń i wsparcia dla młodych migrantów pochodzących z krajów ogarniętych wojną, aby pomóc im w założeniu własnej firmy. Pomysł polega na dzieleniu się, kalibrowaniu i dostosowywaniu najlepszych praktyk i usług, które każdy z partnerów już wdrożył, modelowaniu nowego podejścia/zestawu narzędzi, z wysoką europejską wartością dodaną i możliwością powielania, oraz ich testowaniu.

Cele

Projekt ma na celu dostarczenie nie tylko wiedzy, ale także niezbędnych narzędzi tym młodym migrantom, którzy chcą podjąć podjąć działalność gospodarczą. Dokładniej, poprzez platformę e-szkoleniową platformę, użytkownicy będą mogli:

  • zlokalizować organizacje, które pomagają migrantom dzięki interaktywnej mapie projektu
  • ocenić swój potencjał przedsiębiorczości za pomocą narzędzia samooceny i uzyskać certyfikat, który będzie można wykorzystać jako dodatek do CV, ale także do własnego archiwum
  • ukończyć kurs szkoleniowy, który dostarcza początkującym przedsiębiorcom wielu informacji na temat podstawowych zagadnień związanych z przedsiębiorczością
  • uczestniczyć w programie mentorskim projektu i uczyć się z pierwszej ręki przydatnych informacji od uznanych przedsiębiorców Wszystkie narzędzia są dostępne na stronie https://youme-project.eu/platform/, gdzie użytkownik może założyć bezpłatne konto. Poprzez te narzędzia, projekt YOU-ME stara się aktywnie pomagać i wspierać młodych migrantów, którzy chcą rozpocząć swoje przedsiębiorcze przedsięwzięcie.