Fundusze europejskie

Startup EU Academy Webportal daje młodym przedsiębiorcom wiedzę na temat handlu elektronicznego

Zwalczanie bezrobocia wśród młodzieży jest priorytetem UE. Oprócz wpływu na młodych ludzi, przedsiębiorczość młodzieży rozszerza się na społeczeństwa i prowadzi do ich integracji.

Portal internetowy Startup EU Academy, będący rezultatem projektu "Startup EU Academy", pomaga młodym przedsiębiorcom w ich podróży przez e-handel.

Portal internetowy Startup EU Academy

Startup EU Academy to projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, którego celem jest wspieranie zrównoważonej przedsiębiorczości. Konsorcjum koncentruje się na pobudzaniu przedsiębiorczości wśród młodzieży poprzez promowanie handlu elektronicznego na poziomie UE.

W tym celu partnerstwo Startup EU Academy stworzyło wielojęzyczny portal internetowy. Zawartość platformy jest dostępna w następujących językach języku tureckim; angielskim; włoskim; greckim; czeskim; i słoweńskim.

Forum cyfrowe składa się z takich elementów, jak:

  • Komunikatory internetowe i czat.
  • Udostępnianie plików i filmów.
  • Informacje o projekcie wraz z działaniami, wiadomościami, zdjęciami itp.
  • Cyfrowy e-book.
  • Cyfrowy dział start-up.
  • Połączenie intranetowe.
  • Sekcja e-learningowa.

Platforma ma na celu zwiększenie innowacyjności wśród młodzieży i pomoc w opracowywaniu innowacyjnych pomysłów na rynek światowy. Innowacyjność tego projektu polega w szczególności na tym, że stanowi on dostępne narzędzie internetowe, które gromadzi wszystkie potrzebne informacje na temat przedsiębiorczości młodzieży, innowacji i handlu elektronicznego. Co więcej, informacje te są równie przydatne dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą z różnych środowisk.

Platforma ta będzie w istocie prowadzić internetową społeczność młodych przedsiębiorców. Ponadto będzie im oferować materiały na temat tego, jak radzić sobie z zakładaniem firm, handlem elektronicznym i innowacjami. To cyfrowe miejsce ma na celu wzmocnienie i wsparcie uczniów nawet po zakończeniu projektu.

Więcej informacji na temat Startup EU Academy można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.