NASA Space Apps Challenge 2018, Larisa

Międzynarodowy wysiłek i masowa współpraca skupiona wokół ważnej kwestii eksploracji kosmosu pojawiają się co roku w postaci NASA Space Apps Challenge. Space Apps Challenge to hackathon, który po raz pierwszy odbył się w kwietniu 2012 roku. Jest to hackathon, który służy idei innowacji na polu osiągnięć technologicznych, które mogą być wykorzystane do promowania eksploracji kosmosu z różnych powodów.

W tym roku, 3 rok z rzędu, NASA Space App Challenge odbyło się również w Larisa, w Grecji. Wyzwanie zakończyło się pełnym sukcesem. Wyzwanie zostało zorganizowane przez Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Biomimicry Greece - Research and Innovation.

W tym roku, na całym świecie, w wyzwaniu wzięło udział blisko 30.000 osób z ponad 70 krajów i 200 miast. Wszyscy ci ludzie pomogli opracować rozwiązania dla niektórych z największych wyzwań Ziemi, korzystając z otwartych danych NASA.

W Larisie komisja sędziowska składająca się z profesora Wydziału Administracji Biznesowej Wyższej Instytucji Technologicznej w Tesalii, Pana Panagiotisa Fitsilisa i prezesa Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości Pana Anastasiosa Vasiliadisa, ogłosiła trzy zwycięskie zespoły. Wszystkie zespoły brały również udział w głosowaniu. Konkurs NASA Space Apps Challenge Larisa 2018 odbył się pod patronatem Regionu Tesalii, przy wsparciu Departamentu Kultury i Nauki Urzędu Miasta Larisa, Uniwersytetu Tesalskiego, nowego Stowarzyszenia Kosmicznego GREEK NEW SPACE SOCIETY i innych współpracujących organizacji.

Trzy zwycięskie zespoły ubiegają się o nagrodę światową, wycieczkę na stację kosmiczną NASA. Ponadto, IBM zaoferował wszystkim grupom bezpłatny dostęp do swoich usług. Wreszcie, Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości zaoferował członkom pierwszego zespołu możliwość bezpłatnego podróżowania po Europie w celu szkolenia i rozwijania swojego pomysłu.

Obejrzyj wideo zwycięskiego zespołu tutaj :