Komunikacja cyfrowa: 6 najlepszych źródeł do zorganizowania wirtualnego wydarzenia

Jednym z narzędzi służących do organizacji wirtualnych wydarzeń jest platforma wirtualnych eventów. Jest to narzędzie, które pozwala na odtworzenie atmosfery targów i konferencji w sieci. Wirtualne platformy eventowe różnią się od oprogramowania do prowadzenia wirtualnych spotkań, takich jak GoToMeeting czy Zoom.

Platformy te pozwalają administratorom na kilka różnych sposobów angażowania uczestników, takich jak ankiety, poczekalnie, czat na żywo czy pytania i odpowiedzi. Rodzaj organizowanego wydarzenia wirtualnego może być różny - od małych, ekskluzywnych webinariów po ogromne spotkania z udziałem setek osób z całego świata.

Oto najlepsze zasoby wirtualnych wydarzeń.

1. BigMarker

Wielu uważa BigMarker za platformę wideo numero uno dla szczytów, webinarów i wirtualnych konferencji, głównie ze względu na proste w użyciu funkcje i wspaniałe integracje. Wiele dużych marek, takich jak McDonald's, Panasonic i Google korzysta z tego narzędzia. BigMarker może być wykorzystywany zarówno do małych szkoleń, jak i dużych konferencji online. Dostępnych jest kilka standardowych funkcji, takich jak ankiety, udostępnianie, nagrywanie sesji i ankiety. Uczestnicy wydarzenia mogą wchodzić w interakcję z prowadzącymi za pomocą wykresów i komunikacji wizualnej/audio.

2. GoToWebinar

Inną niezwykle popularną platformą do organizowania wirtualnych wydarzeń jest GoToWebinar. Pozwala ona na planowanie, promowanie i prowadzenie angażujących spotkań. GoToWebinar wybiera kilka uznanych organizacji, takich jak Mention, Gainsight czy Unbounce. Możesz organizować duże wirtualne wydarzenia z wykorzystaniem GoToWebinar, nawet dla 2000 osób. Masz dostęp do wielu narzędzi, takich jak ankiety, współdzielenie ekranu czy rozdawanie materiałów. Oprogramowanie oferuje także możliwości e-mail marketingu oraz możliwość tworzenia własnych marek.

Jeśli chcesz przetłumaczyć swoje wirtualne wydarzenie, możesz również skorzystać z narzędzi do zdalnego tłumaczenia symultanicznego.

3. HeySummit

Jest to wspaniała platforma wirtualnych wydarzeń dla profesjonalistów, którzy niechętnie podchodzą do kwestii technicznych. Jest łatwy w użyciu z zaledwie kilkoma unikalnymi możliwościami. Doświadczenie oprogramowania zaczyna się od strony docelowej. Później, użytkownicy mogą rozwijać dynamiczne strony tylko za pomocą kliknięcia przycisku. To daje uczestnikom możliwość wyboru sesji, które są najbardziej ciekawi w czasie rejestracji. Jest to również dobra alternatywa dla planistów wydarzeń, głównie dzięki pulpitowi nawigacyjnemu dla prelegentów. Możesz przyjrzeć się bliżej wirtualnemu szczytowi po jego zakończeniu i spojrzeć na metryki.

4. Hopin

Ta platforma daje Ci streaming wydarzeń i webinarów, jednak błyszczy w wielu taktycznych podejściach do angażowania się z uczestnikami na scenie, recepcji, sesji, expo i sektorów sieciowych. Jest to platforma all-in-one dla wydarzeń na żywo, która pozwala użytkownikom gościć, tworzyć i zarządzać różnymi webinarami na żywo i wydarzeniami z około 100 000 uczestników. Wiele sektorów dostarczyć osobiste i unikalne interakcji z różnych uczestników. Prostota narzędzia planowania zdarzeń oferowanych przez Hopin jest to, co odróżnia go od innych.

5. Spotme

Ta platforma pozwala użytkownikom tworzyć zarówno wydarzenia na żądanie, jak i na żywo. Podobnie jak inne platformy, posiada spersonalizowane agendy, sesje przerywane i dwukierunkową komunikację między uczestnikami a personelem zarządzającym imprezą. Funkcjonuje jako wysokiej klasy platforma wirtualnych wydarzeń typu all-in-one, która pozwala na tworzenie webinarów, wydarzeń transmitowanych, ankiet i szkoleń. Narzędzie pomaga na każdym etapie cyklu życia wirtualnego wydarzenia, np. w produkcji wideo na żywo, orientacji prelegentów, tłumaczeniu na żywo oraz pomocy w projektowaniu i budowaniu kampanii.

6. vFairs

Firma ta jest światowym liderem w dziedzinie wirtualnych wydarzeń, oferującym rozwiązania dla odbiorców z różnych regionów geograficznych i branż. Korzystanie z przyjaznej dla użytkownika platformy daje szereg potężnych funkcji i wciągające doświadczenie online. Istnieje zespół uznanych ekspertów dostępnych do pomocy. Jest to opcja napędzana wartością dla konwencjonalnych wydarzeń osobistych. To oprogramowanie zapewnia jedno z bardziej wciągających doświadczeń, jakie kiedykolwiek napotkasz.

Wnioski

Nie jest zaskakujące, że wirtualne wydarzenia są dziś tak popularne. Pozwalają one organizacjom na dotarcie do swoich klientów przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych praktyk związanych z dystansem społecznym. Za pomocą tych narzędzi łatwiej jest również budować świadomość marki i autorytet na szeroką skalę.