Spotkanie w ramach projektu międzynarodowego SIRSE i LTTA

26 marca z powodzeniem zakończyło się spotkanie międzynarodowe projektu SIRSE, podczas którego partnerzy ocenili i omówili kolejne kroki w ramach projektu.

SIRSE to projekt Erasmus+, którego celem jest opracowanie polityki sprzyjającej poprawie jakości życia i reintegracji społecznej młodych imigrantów w wieku od 25 do 30 lat. Przy realizacji projektu SIRSE współpracuje 8 organizacji z Turcji, Włoch i Grecji.

Co się działo podczas spotkania dotyczącego projektu międzynarodowego SIRSE?

Podczas spotkania międzynarodowego projektu SIRSE partnerzy mieli okazję omówić dotychczasowy przebieg projektu i zaplanować jego zakończenie.

W szczególności, partnerstwo SIRSE stworzyło dwa produkty intelektualne: Program nauczania przedsiębiorczości społecznej uchodźców (IO1) oraz Raport akademicki (IO2). Obie prace zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Migration Research.

Ponadto partnerzy omówili szczegóły dotyczące zbliżającego się wydarzenia multiplikacyjnego w Sanliurfie, takie jak data, organizacja wydarzenia w formie konferencji itp.

W międzyczasie, w ramach projektu, w İzmir zrealizowano projekt Uczenie się, Nauczanie i Szkolenie (LTTA), w którym wzięło udział 12 osób, w tym młodzież i osoby pracujące z młodzieżą. W ramach tego szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę na temat podstaw przedsiębiorczości społecznej, ram prawnych przedsiębiorczości społecznej, modelu biznesowego oraz marketingu.

Zespół iED jest zadowolony z wyników międzynarodowego spotkania SIRSE i z niecierpliwością czeka na kolejne etapy projektu.