Fundusze europejskie

Zestaw narzędzi dotyczących dziedzictwa kulturowego

Jest wiele rzeczy, które należy zrobić, aby kultura mogła być promowana. Nie wolno nam nigdy zapominać, że wszystko, co ma związek z ewolucją społeczną, prawie zawsze ma związek z kulturą. Abyśmy mogli promować i doceniać dziedzictwo kulturowe, musimy być w stanie dokładnie zrozumieć, czym jest dziedzictwo kulturowe. Jest to jedyny sposób na zapewnienie spójności społecznej dla przyszłych pokoleń.

W Instytucie Rozwoju Przedsiębiorczości zdaliśmy sobie sprawę, że abyśmy mogli osiągnąć dziedzictwo kulturowe, musimy pracować z odpowiednimi instrumentami. Dziedzictwo kultur owe jest ważniejsze niż to, z czego większość ludzi zdaje sobie sprawę. Szczególnie dla obszarów stojących przed takimi wyzwaniami, jak deindustrializacja, brak atrakcyjności i przejście do nowej gospodarki. Bogate i zróżnicowane dziedzictwo europejskie może w rzeczywistości zapewnić wiele różnych potencjałów.

Wtym miejscu IED proponuje stworzenie zestawu narzędzi, które będą w stanie promować dziedzictwo kulturowe. Głównym celem koncepcji IED jest oczywiście opracowanie tego konkretnego zestawu narzędzi, który będzie najprawdopodobniej wykorzystywany przez lokalnych operatorów w celu osiągnięcia skutecznej współpracy na rzecz dziedzictwa kulturowego. Celem jest nawiązanie szczególnej współpracy w zakresie tradycyjnej produkcji produktów lokalnych i oczywiście sprawdzenie, w jaki sposób mogą one zostać wyróżnione jako cechy kulturowe.

Innowacyjną częścią tego projektu jest fakt, że będzie on wykorzystywał big data i sztuczną inteligencję w celu pozyskiwania i rejestrowania danych. Działania, które będą musiały wziąć udział w celu osiągnięcia sukcesu są następujące:

  1. Zebranie istniejących narzędzi i analiza ich skuteczności.
  2. Adaptacja narzędzi do specyficznych potrzeb projektu.
  3. Opracowanie zestawu narzędzi.

Jeśli jesteś zainteresowany byciem częścią rozwoju tego szczególnego mówienia lub faktycznie aligatora swojej propozycji Horyzont 2020 i upewnij się, że masz zamiar skontaktować się z IED dzisiaj. Możemy zagwarantować, że nasz profesjonalizm i nasze pomysły z pewnością będą pasować do Twojego wniosku. W końcu, jeśli szukasz partnera-eksperta, to Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości jest zdecydowanie takim partnerem, którego powinieneś szukać. Więcej informacji na: http://naturalnieskuteczni.pl