Rozwiń własną firmę

Rola przedsiębiorczości w rozwoju gospodarczym firmy

Czy zastanawiasz się, w jaki sposób, w biznesie, mały przedsiębiorca może podjąć swoje pierwsze kroki do sukcesu?

Droga do stania się przedsiębiorcą będzie długa i z przeszkodami na każdym skrzyżowaniu, i trzeba spojrzeć w obie strony przed przejściem.

Mimo to, na końcu drogi, znajdziesz rzeczywistość bliższą swoim marzeniom, z pracą, którą lubisz, bardziej atrakcyjnym wynagrodzeniem i propozycją wartości, która poprawia życie twoich klientów.

To brzmi jak dobry pomysł, prawda?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na następujące tematy:

 • Jak zostać małym przedsiębiorcąKluczowe cechy udanego przedsiębiorcyZalety inwestowania w nowy biznesGłówne wyzwania podróży przedsiębiorczej7 wskazówek, jak osiągnąć sukces.

Co to jest mały przedsiębiorca - jak zostać małym przedsiębiorcą

Mały przedsiębiorca jest agentem rozwoju gospodarczego. To ktoś, kto tworzy rozwiązanie (produkt lub usługę) problemu, z którym boryka się społeczeństwo. A za swoją propozycję wartości otrzymuje wynagrodzenie finansowe.

Rozwiązanie to może być udoskonaleniem tego, co oferują już konkurencyjne firmy lub radykalnie innowacyjnym podejściem do potrzeb grupy docelowej.

W tej podróży mały przedsiębiorca musi poszukiwać wiedzy i umiejętności, aby pójść dalej.

Siła do tworzenia nowych produktów i nowych metod produkcji. To znaczy, zniszczyć stare, aby stworzyć nowe. Od pomysłu przedsiębiorca przechodzi do działania, przekształcając swoje rozwiązanie w biznes.

Zrzucenie tego marzenia z papieru wymaga wyobraźni, determinacji, organizacji, przywództwa, a najlepiej umiejętności technicznych w procesach istotnych dla produktu lub usługi.

Bardziej aktualne badania wskazują, że kontakt z rodziną, szkołą, przyjaciółmi i współpracownikami rozwija talenty i cechy osobowości związane z przedsiębiorczością.

Główne cechy przedsiębiorcy:

Przedsiębiorca musi być tym, który.

 • Podejmuje ryzyko, ale z zachowaniem zdrowego rozsądkuNie jest zależny od osób trzecich, ale wie jak pracować w zespoleMa pewność siebie

Wskazówki krok po kroku, jak zostać przedsiębiorcą:

 • Poszukaj szkoleń i wiedzy z zakresu zarządzania, administracji, finansów, zasobów ludzkich i przywództwa (dobrym pomysłem może być coaching)Zidentyfikuj zapotrzebowanie rynku, które zamierzasz zaspokoićStwórz wykonalny biznesplan, ze szczególnym uwzględnieniem badań konkurencjiPrzygotuj plan finansowy, który przewiduje wszystkie koszty działalności w krótkim i średnim okresieZnajdź sposoby finansowania firmy poprzez kapitał własny, partnerów, inwestorów lub kredyt w instytucjach finansowych.Zainwestuj czas (i pieniądze, zgodnie z planem finansowym) w zatrudnienie najlepszego zespołu, który poprowadzi z Tobą firmę.Ciężko pracujPrzetrwaj i posuwaj się naprzód przez przeszkodyRutynowo oceniaj swoją drogę.

Po przeczytaniu powyższych wskazówek, czy nadal uważasz, że przedsiębiorczość to dobry biznes?

Więc tutaj są niektóre z korzyści i trudności z coraz swoje pomysły z ziemi i zaczyna się, aby Twoje marzenia się spełniły.

Jakie są zalety i wady bycia małym przedsiębiorcą?

Zalety bycia małym przedsiębiorcą:

W badaniu ankietowano ponad 1000 przedsiębiorców, rozmieszczonych wśród indywidualnych mikroprzedsiębiorców, właścicieli mikroprzedsiębiorstw i małych firm.

Korzyści:

Najlepszą częścią dla każdego przedsiębiorcy wielkości jest robienie tego, co kochają.

 • W tym sensie, istnieje duża swoboda w wyborze kierunku pracy i robienia tego, co uważasz za najlepsze.
 • Posiadanie autonomii
 • Jesteś tym, który będzie decydować o formacie pracy, ile godzin dziennie i wszystkie cechy, czy Twoja firma.
 • Wreszcie, można świadczyć usługi lub stworzyć produkt, jak uważasz za stosowne.
 • Dotyczy to również inwestycji i wszystkich innych decyzji, które należy podjąć.
 • Generowanie miejsc pracy i dochodów
 • Zarabianie dla siebie jest już całkiem satysfakcjonujące.
 • Podejmowanie prób, popełnianie błędów i dochodzenie do celu jest nadal zaletą.
 • W końcu mały przedsiębiorca musi dowiedzieć się, co działa, a co nie działa w danej branży.
 • Dla tych, którzy mają swój własny biznes, każdy błąd można wykorzystać, aby zbliżyć się do sukcesu.

Jakie są główne wyzwania małego przedsiębiorcy?

Główne wyzwania małego przedsiębiorcy

 • Konkurencja

W świecie przedsiębiorczości, konkurencyjność jest dość wysoka. Tak jak ty musisz znać swoich konkurentów, tak oni również chętnie poznają ciebie. I nie ma wątpliwości, że zawsze będą próbowali Cię pokonać, aby utrzymać się na rynku.

Aby poradzić sobie z tą sytuacją, ważne jest, aby porównać i zmapować wszystkie firmy działające w tym samym obszarze i konkurujące o swoich odbiorców.

 • Zależność zewnętrzna

Jeśli potrzebujesz surowców do wytworzenia produktu lub zaoferowania usługi, powinieneś mieć wiarygodną sieć dostawców.

I wiele razy, to będzie zależeć od zdolności i jakości tych ludzi i firm.

Tak więc, rezygnacja z absolutnej kontroli nad procesem produkcji jest jedną z trudności, z którymi borykają się mali przedsiębiorcy.

 • Networking

Stworzenie skutecznej sieci kontaktów zawodowych nie jest łatwym zadaniem dla osób zaczynających od zera. Musisz zdobyć wiarygodność i autorytet w danej dziedzinie, aby inni przedsiębiorcy mogli Cię szanować. I często ten początkowy skok wymaga czasu.

Jedną z dróg na skróty jest inwestowanie w swój osobisty marketing i marketing swojej firmy poprzez blogowanie i sieci społecznościowe. Z rozpoznawalnością marki, masz tendencję do bycia bardziej akceptowanym w kręgach zawodowych.

Oprócz wzmacniania swojej reputacji za pomocą marketingu, ważne jest, aby uczestniczyć w wydarzeniach, śledzić innych przedsiębiorców w sieci, uczestniczyć w wykładach i kursach oraz podejmować inicjatywę w kontaktach.

 • Kontrola finansów projektu:

Jeśli masz małą zażyłość z liczbami, kontrolowanie finansów może być jednym z najtrudniejszych kroków do podjęcia w procesie biznesowym. Nie sporządzaj tylko miesięcznej listy przychodów i wydatków. Należy przygotować kompletny plan finansowy, najlepiej z prognozą na cały rok.

Aby pomóc, wiele instytucji przedsiębiorczości, takie oferują narzędzia kontroli finansowej, i przewodniki. Ważne jest, aby szukać tego wsparcia.

 • Marketing:

Zadbanie o identyfikację wizualną firmy oraz zestaw mechanizmów służących do zatrzymywania i generowania nowych klientów to jedno z największych wyzwań dla małych przedsiębiorców.

Nie wystarczy przecież stworzyć produkt lub usługę. Trzeba jeszcze znaleźć konsumentów. Dlatego plan marketingowy musi być tworzony z rygorem i długoterminowym nastawieniem, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby wprowadzenia firmy i jej rozwiązania na rynek.

W tym celu, nie można patrzeć wstecz: nawet w lokalnym, regionalnym biznesie, należy skupić się na kanałach cyfrowych.

przedsiębiorca

W tym obszarze, dobrze jest nie tylko polegać na sieciach społecznościowych. Zainwestuj również w blogi i e-mail marketing, aby bardziej zaangażować swoich odbiorców i utrzymać z nimi bardziej bezpośrednią komunikację. Oprócz reklamy i treści, należy pamiętać, że czynniki takie jak obsługa i zaangażowanie są krytyczne dla opinii klientów.

 • Pracownicy

Praca z zespołami wymaga talentu i przygotowania. Nie każdy rodzi się z umiejętnością przewodzenia. Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na zdobycie tej umiejętności. Jeśli więc Twój biznes wymaga zatrudniania i zarządzania ludźmi, szukaj wiedzy i umiejętności.

Jedną z rad jest zainwestowanie w kurs coachingu lub mentoringu, który pomoże Ci lepiej się komunikować, postawić się w sytuacji innych i prowadzić ludzi w kierunku rozwoju biznesu.

 • Sprzedaż

Jeśli rozumiesz wiele z tego, co robisz, z pewnością łatwo będzie Ci zaoferować świetny produkt lub usługę. Ale żeby je sprzedać, potrzeba czegoś więcej.

Konieczne jest dogłębne poznanie rynku, na który chcesz wejść, poznanie swoich klientów (grupy wiekowej, siły nabywczej, gustów i preferencji) oraz poznanie najlepszych sposobów dotarcia do nich.

Warto zainwestować w zatrudnienie wykwalifikowanych i doświadczonych ludzi. Pamiętaj: Sprzedaż jest motorem napędowym biznesu.

7 wskazówek jak osiągnąć sukces jako mały przedsiębiorca

Jednym z największych wyzwań dla małego przedsiębiorcy jest utrzymanie dobrej kondycji firmy po pierwszym roku działalności.

Nawet przy dobrym planowaniu, konieczne jest stosowanie różnych strategii w celu zapewnienia trwałości biznesu.

1. Planuj z wyprzedzeniem

Planowanie strategiczne jest pierwszym krokiem do sukcesu. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem pierwszego kroku przemyśleć i przeanalizować każdy szczegół. Pierwszym krokiem jest stworzenie bardzo szczegółowego biznesplanu, ze szczególnym uwzględnieniem swojej przewagi konkurencyjnej i konkurencji na danym obszarze. Będzie to jeden z kamieni węgielnych Twojej firmy, więc poświęć trochę czasu, aby odpowiednio go skonstruować.

2. Zorganizuj się:

Organizacja musi być podstawowym założeniem pracy. Od daty płacenia rachunków do miejsca, gdzie pracujesz, wszystko musi być dobrze ułożone. Więc tracisz mniej czasu na przycinanie krawędzi później i uzyskać lepsze warunki do wykonywania swojej pracy: myśleć strategicznie i umożliwić rozwój biznesu.

Nie jest rzadkością spotkać małego przedsiębiorcę, który nie podejmuje ważnych działań z powodu braku czasu. Aby uniknąć tej przeszkody, zainwestuj w zarządzanie procesami. Analizuj każdy krok aż do momentu, gdy produkt lub usługa zostaną sprzedane.

3. Inwestuj w swój zespół:

Twoja firma to tak naprawdę suma talentów, które zatrudniasz do jej prowadzenia. Jeśli więc masz zespół, jakkolwiek mały, ważne jest, aby zwrócić na niego szczególną uwagę. Utrzymanie zmotywowanego zespołu bez wątpienia generuje większą produktywność i zaangażowanie.

I aby osiągnąć ten cel, możesz podjąć różne działania, takie jak oferowanie pakietu benefitów (na przykład jakaś premia finansowa za produktywność) czy nawet inwestowanie w stały feedback, pokazujący szanse na rozwój zawodowy.

Najważniejsze - i najtrudniejsze - jest połączenie realiów firmy ze specyfiką zespołu.

4. Nigdy nie przestawaj studiować i aktualizować informacji o swoim rynku:

Mali Przedsiębiorcy muszą aktualizować się na temat aktualnego rynku. Myślenie, że nauczyłeś się już tak wiele jest iluzją. Nigdy nie stosunki pracy zmieniły się tak szybko, jak teraz.

A tendencja jest dla dynamiki, aby zmienić jeszcze bardziej - i szybciej. Dlatego konieczna jest ciągła aktualizacja, aby móc korzystać z nowych narzędzi, które się pojawiają, a także aby zrozumieć nowe zachowania konsumentów. Postępy w technologii czynią cuda, ale ci, którzy zatrzymują się w czasie, ryzykują zamknięcie drzwi.

5. Szukaj innowacji

Podejmowanie działań jest również synonimem innowacyjności. Często ta maksyma wiąże się z oderwaniem od rzeczywistości. Tak bardzo jak lubisz to, co produkujesz lub oferujesz, być może będziesz musiał wprowadzić zmiany do "przejażdżki wagonem".

Często zdarza się, że po otwarciu firmy przedsiębiorca orientuje się, że jego produkt lub usługa nie zostały zaakceptowane. W takich przypadkach, kluczem do sukcesu jest zmiana w miarę potrzeb klienta. Trzeba się dostosowywać, aż się uda.

6. Poszukaj pomocy u doświadczonego mentora:

Dla tych, którzy zaczynają w świecie biznesu, to jest bardzo przydatne, aby mieć pomoc profesjonalisty z większym doświadczeniem.

To może być inny przedsiębiorca lub trener, który pomoże Ci kierować swoje pomysły.

W tym przypadku ważne jest, aby jasno pokazać, co chcesz zrobić, bez obawy, że ktoś skopiuje twój model biznesowy.

Polegając na tym wsparciu, skorzystasz nie tylko z wiedzy specjalistycznej w tego typu produktach lub usługach, ale także z mentalności i odporności, które musisz rozwijać, aby podążać za grą do zwycięstwa.

7. Wyznaczaj cele i jasne cele:

Stworzenie innowacyjnego rozwiązania to dopiero początek Twojej przedsiębiorczej podróży. Następnie należy rozpocząć strukturyzację firmy, i trzeba będzie ustawić jasne cele i zadania.

Przykład: Chcesz stać się punktem odniesienia w marketingu cyfrowym.

Aby to osiągnąć, można dążyć do zdobycia rosnącego autorytetu w tej dziedzinie, sprzedawać usługi, które będą miały pozytywny wpływ na klientów oraz prowadzić wykłady i kursy na żywo i online.

Z tymi wstępnymi pomysłami, jesteś w stanie ustalić dokładne cele, takie jak przyciągnięcie 10 klientów w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, stworzenie pierwszego kursu do końca roku, zapełnienie 100-osobowego audytorium w ciągu maksymalnie trzech lat, itp.

Z takim wstępnym planowaniem wszystko będzie łatwiejsze.

Wnioski

Sukces małego przedsiębiorcy

Pamiętasz ostrzeżenie, że droga małego przedsiębiorcy będzie należała do niego?

To dopiero początek: początek poszukiwań wiedzy i umiejętności, które zwiększą szansę na sukces i przyspieszą rozwój. Na tym jednak wysiłek ten nie powinien się kończyć.

Po drodze warto zdać się na mentoring coacha lub nawet wziąć udział w kursie coachingu.

Ta metodologia doskonale wpisuje się w plany tych, którzy chcą wzmocnić umiejętności i zdolności takie jak przywództwo, perswazja, komunikacja, motywacja, produktywność.

Dzięki niej będziesz dysponował szeregiem narzędzi i technik, które ułatwią Ci osiąganie celów i realizację marzeń.

 

Dowiedz się więcej na philipwilson.pl