Dostawa pierwszego pakietu roboczego TRAIN-CE-FOOD

iED ogłasza pomyślne zakończenie pierwszego pakietu roboczego TRAIN-CE-FOOD. Jest to najnowocześniejszy raport dotyczący okoliczności związanych z edukacją w zakresie żywności i przedsiębiorczości.

Poznaj projekt TRAIN-CE-FOOD

Projekt ten promuje gospodarkę cyrkularną (CE), ze względu na jej pozytywny wpływ na gospodarkę i wzrost gospodarczy w ogóle. W rzeczywistości, projekt wykorzystuje ten model biznesowy w odniesieniu do łańcuchów dostaw żywności. W szczególności, projekt przewiduje dostarczenie odpowiednich kursów szkoleniowych, przy użyciu innowacyjnych metod, skierowanych do studentów szkół średnich i wyższych.

Dowiedz się więcej o TRAIN-CE-FOOD na oficjalnej stronie projektu.

Pierwszy pakiet roboczy TRAIN-CE-FOOD: Raport o stanie zaawansowania

Pierwszy pakiet roboczy TRAIN-CE-FOOD został dostarczony jako próba stworzenia i zrozumienia przedsiębiorczości młodzieży i spółdzielni. W rzeczywistości, raport jest analizą modeli biznesowych CE w zakresie dostaw żywności na poziomie europejskim, z głównym naciskiem na:

• Kompetencje stanu techniki.
  • Benchmark dobrych praktyk.
  • Ocenę wydajności obecnej sytuacji; oraz identyfikację synergii, luk i duplikacji.

Cele, jakie przyświecały tworzeniu raportu state-of-the-art były następujące:

• Mapowanie poziomu wiedzy na temat łańcuchów dostaw żywności CE, przedsiębiorczości i spółdzielni. W szczególności, proces mapowania został przeprowadzony poprzez samoocenę kompetencji na poziomie docelowym; oraz poprzez identyfikację wspólnych luk kompetencyjnych w skali międzynarodowej.
  • Badanie integracji łańcuchów dostaw żywności, przedsiębiorczości i spółdzielczości w ramach istniejących programów nauczania w szkołach średnich i wyższych, podręczników i innych materiałów dydaktycznych. Przeprowadzenie porównania pomiędzy krajami zaangażowanymi w projekt.
  • Opracowanie raportu na temat oceny obecnej sytuacji, poprzez identyfikację synergii i luk.

Dokument z pierwszego pakietu roboczego jest dostępny do przeczytania tutaj.

Institute of Entrepreneurship Development (iED) jest zadowolony z postępów projektu i uważa, że pakiet roboczy został zrealizowany na wysokim poziomie.