Fundusze europejskie

Przebieg Inicjatywy LIVERUR i wyniki Platformy RAIN

Udostępnienie platformy RAIN sygnalizuje pomyślne zakończenie inicjatywy LIVERUR. Była to synergia z ogólnym celem wzmocnienia przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, która zakończyła się po 3 latach intensywnej pracy. Pełny tytuł inicjatywy brzmi: "LIVERUR: Koncepcja badawcza Living Lab na obszarach wiejskich".

Przegląd Inicjatywy LIVERUR

W ramach tej inicjatywy 24 organizacje z 12 krajów połączyły siły, aby wzmocnić działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. W szczególności, idea LIVERUR koncentrowała się na identyfikacji innowacyjnych modeli biznesowych, które mogą być wdrożone w kontekście wiejskim. Ponadto, inicjatywa skupiała się przede wszystkim na gospodarce cyrkularnej i włączeniu podejścia Living Lab. Inicjatywa ta została zrealizowana przy wsparciu programu H2020.

Dowiedz się więcej o LIVERUR, odwiedzając oficjalną stronę inicjatywy.

Platforma RAIN: Skuteczny cyfrowy punkt dotyczący przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

Rezultatem inicjatywy LIVERUR jest RAIN, platforma cyfrowa zaprojektowana jako praktyczne narzędzie o potencjale przedsiębiorczości. W szczególności, celem RAIN jest funkcjonowanie jako społeczność ekosystemu innowacji dla przedsiębiorców, na wszystkich etapach, i decydentów. Ponadto, RAIN ma promować rozwiązania związane z wdrażaniem gospodarki cyrkularnej.

Stworzenie RAIN ma na celu ułatwienie innowacji, współpracy i dzielenia się wiedzą w kontekście obszarów wiejskich. W rzeczywistości, ten cyfrowy spot został zaprojektowany zgodnie z następującymi parametrami:

  • Wymiar płci.
  • Strategie ekspansji biznesowej w celu internacjonalizacji produktu; postęp technologiczny w celu wzmocnienia biznesu. Dostarczanie wspierających zasobów biznesowych.
  • Zasoby, które odpowiadają zrównoważonemu i ekologicznemu podejściu.
  • Wreszcie, platforma ta zapewnia dostęp do masowych otwartych kursów online (MOOCs).

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca do przeglądania platformy RAIN i odkrywania narzędzi przedsiębiorczości, które mogą wzmocnić wiejskie firmy.

Chcielibyśmy podkreślić, że było to partnerstwo o dużym rozmachu, które działało pod sprawną koordynacją Katolickiego Uniwersytetu San Antonio of Murcia (UCAM), z wysokiej jakości rezultatami.

Więcej na: http://holz-komplex.pl