Migranci pomagają migrantom w integracji

We współczesnym społeczeństwie migracja jest ważnym tematem, który dotyczy wielu rządów. W ostatnich kilku latach w Europie obserwujemy masowy napływ migrantów z krajów Trzeciego Świata. Ludzie nękani przez wojny lub problemy ekonomiczne migrują do krajów Europy w poszukiwaniu lepszego życia.

Niestety, dyskryminacja i rasizm to dwie bardzo realne możliwości, a bardzo wielu migrantów jest zmuszonych stawić czoła obu tym zjawiskom. Nawet w tak zwanej kulturalnej Europie są ludzie, którzy nie są w stanie zrozumieć trudności, z jakimi borykają się ci ludzie. Co więcej, nie są nawet chętni, by pomóc im w integracji.

Dla osób, które przez całe życie mieszkały w jednym kraju, migracja i integracja w nowym państwie jest bardzo trudna. Istnieje bariera językowa, bariera tradycji, istnieje wiele różnych sposobów na nieporozumienia . Migranci potrzebują pomocy w integracji społecznej, a udowodniono, że nikt nie jest w stanie zapewnić takiej pomocy lepiej niż inni migranci.

Mowa tu oczywiście o osobach, które wyemigrowały do danego kraju dawno temu i zdążyły się już przystosować do nowego środowiska. Inną grupą migrantów , którzy mogą pomóc, są migranci w drugim pokoleniu. Obydwoje urodzili się w kraju docelowym, ale znają język i posiadają praktyczną wiedzę na temat swoich rodzimych tradycji, a także tradycji kraju, w którym mieszkają.

Osoby te będą w stanie pomóc migrantom w nauce języka oraz tradycji kraju, do którego migrują. Ponadto, będą w stanie przekazać im kilka historii sukcesu, które mogą odegrać bardzo ważną rolę w procesie integracji.

Wyobraź sobie, że jesteś migrantem, który przenosi się do nowego kraju, gdzie czujesz się niemile widziany. Całkowicie uzasadnione jest założenie, że będziesz się zachowywał tak, jakbyś nie miał możliwości poradzenia sobie i przystosowania się do nowego środowiska. Wierzysz, że ludzie nigdy nie będą Cię chcieli. Potrzebujesz tylko kogoś, kto wyciągnie do Ciebie rękę, weźmie Cię za rękę i pokaże Ci, że dyskryminacja trwa tylko tak długo.

Jeśli jesteś migrantem w drugim pokoleniu i chcesz pomóc osobom migrującym do kraju, w którym mieszkasz, musisz po prostu znaleźć odpowiedni sposób, aby to zrobić. Można nauczyć ich języka, pomóc w znalezieniu pracy, poznać tradycje kraju, w którym przebywają, lub po prostu przyjąć ich na pewien czas, dopóki nie staną na nogi.

Unia Europejska ceni migrantów i prowadzi bardzo rozsądną politykę, jeśli chodzi o pomoc w ich integracji. Dzięki ograniczeniu projektów europejskich, takich jak projekt WIDTH, UE promuje działania, które mają na celu wspieranie integracji i włączenia społecznego migrantów i innych grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, zwłaszcza kobiet, poprzez szkolenia językowe, obywatelskie i społeczne dzięki urządzeniom zbliżeniowym. Działania te będą mogły ułatwić dostęp do informacji i informacji w powiązaniu z sieciami edukacyjnymi dla dorosłych i innymi instytucjami terytorialnymi.

Należy pamiętać, że każdy człowiek może znaleźć się w trudnej sytuacji. Migracja, a zwłaszcza migracja przymusowa, jest z pewnością jedną z najgorszych sytuacji, w jakich może znaleźć się człowiek. Jeśli możesz pomóc zminimalizować problem lub całkowicie go wyeliminować, co jest ostatecznym celem, dowiedz się, jak możesz pomóc. Skontaktuj się z odpowiednimi organizacjami, które oferują pomoc tym, którzy jej potrzebują. Na koniec dnia będziecie wiedzieć, że zrobiliście wszystko, co w waszej mocy, aby poprawić czyjeś życie.