Rozwiń własną firmę

Promowanie możliwości zatrudnienia młodzieży na europejskich obszarach wiejskich poprzez przestrzenie co-workingowe

Przestrzenie co-workingowe pojawiły się na pierwszym planie życia gospodarczego dużych miast w ciągu ostatnich 5 lat. Jako termin nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniony. W przestrzeniach co-workingowych styl pracy jest zupełnie inny niż w biurze, obejmuje wspólne środowisko pracy i niezależną działalność. Użytkownicy przestrzeni co-workingowych to głównie młodzi przedsiębiorcy, którzy wykorzystują przestrzeń do pracy, współpracy, rozwoju zawodowego i spotkań towarzyskich. W przestrzeniach co-workingowych młodzież może znaleźć nowe możliwości mentoringu i uczenia się od doświadczonych profesjonalistów, otwartych relacji i innowacji.

młodzież

W ramach tego programu rozpoczęto realizację dwuletniego europejskiego programu zatytułowanego "Youth Re-working rural - Foresting youth entrepreneurship and local development in rural areas through co-working and spaces reconversion", w którym uczestniczy Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości, jak również partnerzy z Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Słowenii i Łotwy. Pierwsze ponadnarodowe spotkanie odbyło się w mieście Caceres w Hiszpanii w dniach 25 i 26 września.

Celem projektu jest:

  • Promowanie zatrudnienia i przedsiębiorczości poprzez zwiększanie możliwości młodych ludzi. Promowanie umiejętności i kompetencji młodzieży dla rozwoju przestrzeni co-workingowych/inkubatorów. Wspieranie przedsiębiorczości młodzieży, tworzenia sieci, szkoleń i nowych możliwości rozwoju lokalnego.

Pierwszym krokiem do realizacji tych celów jest stworzenie mapy, która będzie działać jako przewodnik, który dostarczy informacji o bezrobociu i informacji o nowych możliwościach, poprzez wykorzystanie narzędzi i dobrych praktyk od każdego z partnerów.

Kolejne spotkanie międzynarodowe odbędzie się w styczniu w Norwegii. W kolejnych etapach projektu będą zamieszczane nowe artykuły.